5 przedmiotów, którym koty nie mogą się oprzeć

Koty z natury są ciekawskie i potrzebują dużo zabawy, aby zachować zdrowie. A co najważniejsze, nie musisz wydawać dużych pieniędzy na nowatorskie zabawki, aby przyciągnąć ich uwagę – czasami najprostsze rzeczy są najbardziej atrakcyjne.

1. Kartony
Koty uwielbiają kartonowe pudełka niezależnie od ich kształtu i wielkości. Zapewniają im idealne miejsce do ukrycia się i czekania na idealny moment na tropienie ofiary – zgodnie z ich drapieżną naturą. Kartonowe pudełko daje kotom poczucie bezpieczeństwa, pozwala się zrelaksować i zmniejszyć niepokój, a także pomaga zasnąć i schronić się przed zimnem.

Foto. Łukasz Rakowski

2. Rolki papieru toaletowego
Wisząca rolka papieru toaletowego jest obiektem wywołującym dużą ciekawość kotów i skłaniającym je do psot, ze względu na swoją fakturę i łatwą dostępność. Aby uniknąć bałaganu po igraszkach kota z rolką papieru podczas Twojej nieobecności, zawsze umieszczaj ją w miejscu niewidocznym dla kocich oczu.

REKLAMA

3. Torby papierowe
Możesz przynieść kotu najbardziej niesamowitą zabawkę, a on i tak będzie wolał szeleszczące opakowanie papierowej torby. Torby są dla niego atrakcyjne, ponieważ są dobrym miejscem do kryjówki i zabawy, co jest jednym z ulubionych zajęć tych zwierząt. Oczywiście nie pozwól im bawić się plastikowymi torebkami, ponieważ części takiej pogryzionej torebki mogą zostać połknięte lub torba może uwięzić kota. Wybieraj zawsze torby papierowe.

4. Plastikowe butelki
Podobnie jak psy, koty również są kuszone do zabawy plastikowymi butelkami ze względu na hałas, który wytwarzają i łatwość z jaką turlają się po ziemi. Dobrym pomysłem jest wypełnienie plastikowej butelki suchą karmą lub smakołykiem, aby wzmocnić dźwięki lub użyć jej jako dozownik smakołyków. Umieść w środku butelki smakołyk lub suchą karmę i zrób małą dziurkę, aby karma wydostawała się, gdy kot ją obraca. Zalecamy użycie twardego plastiku, aby zwierzę nie zepsuło go pierwszym kęsem lub zadrapaniem. Ponadto stale sprawdzaj, czy butelka jest w dobrym stanie, aby uniknąć połknięcia jej małych kawałków.

5. Wskaźniki laserowe
Zabawa w złap to, jeśli potrafisz. Koty „skaczą” za małymi punktami światła w ruchu, próbując je złapać, ponieważ kojarzą je z obecnością żywej istoty. Podczas zabawy z laserem instynkt łowiecki kota jest natychmiast aktywowany. Ta aktywność jest dla nich bardzo przyjemna, tak samo jak dla Ciebie powinna być przyjemna taka zabawa. Uważaj aby nie skupiać wiązki lasera bezpośrednio na oczach kota i od czasu do czasu zmień zabawkę i baw się z nim obiektem, który będzie mógł złapać. Twój kot poczuje się wtedy jak spełniony zwycięzca

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *