O mnie

Witaj na moim fotoblogu 🙂

Hej, nazywam się Grzegorz Różycki i fotografuję Piaseczno i samoloty. I jeszcze kilka innych rzeczy 🙂

Mam 50 lat. od urodzenia mieszkam i pracuję w Piasecznie. Prowadzę Lokalny Sklep Zoologiczny Frikokarma, który zajmuje mi najwięcej czasu 🙂 W wolnej chwili oprócz fotografii słucham muzyki, oglądam piłkę nożną i prowadzę Forum Dyskusyjne Miasta Piaseczna, które założyłem ponad 10 lat temu 🙂 i do dziś prowadzę wraz ze znajomymi.

Fotografując skupiam się na rzeczach, które przyczynią się do rozwijania moich projektów. Najwięcej fotografuję w moim mieście Piasecznie, któremu poświęciłem mój główny – wieloletni projekt: „Piaseczyński Klimat”. Zamieszczam w nim zdjęcia mojego miasta, miejsc, ulic, budynków, ludzi – praktycznie wszystko co chcę zatrzymać w kadrze. Projekt ten jest swoistym pamiętnikiem i dokumentem. Fotografuje wszystko: od emocjonalnych scen do prostych surowych zdjęć budynków czy drzew w parku.


Moje zdjęcia są zazwyczaj nieplanowane, głównie kolorowe. Kiedy wyruszam fotografować, zachowuję czystość umysłu i nie zakładam sobie z góry, co zamierzam uchwycić. Chwytam przede wszystkim dokumentalnie. Fotografuję artefakty, historię, sztukę ścienną, grę cieni, przypadkowe wzory, festiwale i wydarzenia, lub po prostu wszystko, co przemawia do moich zmysłów w tym momencie. 

W ostatnim czasie coraz bardziej fascynuje mnie fotografia życia ulicy i ludzi w przestrzeni publicznej. Fotografia to coś, co uwielbiam robić. Zabija moją nudę i powstrzymuje stres. Zabiera mnie z miejsca pracy – do nowszych miejsc – i bliżej natury, która łagodzi moje napięcie. Pomaga mi czerpać z kreatywności głęboko w sobie. Fotografowanie, począwszy od naciśnięcia spustu migawki aż po zabawy z edycją zdjęć w komputerze to dla mnie sposób wyrażania siebie, który prowadzi mnie do wewnętrznego spokoju i poczucia satysfakcji.

Strona jest w ciągłej budowie. Z grubsza powinna być chronologiczna i prawie na pewno będzie ewoluowała z czasem.